Menu

Banery

Ważne strony

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl
ePUAP: /i910dx9qsx/SkrytkaESP

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

 • profilaktyka jodowa
 • Tablica Czyste Powietrze stan na 30.06.2023
 • GPKIPCP
 • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
 • WG_kwartalnik
 • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Ogłoszenia

INTERNET.GOV.PL

Minister Cyfryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może:
• sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują;
• zgłosić potrzebę dostępu do internetu;
• zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu;
• dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Ogłoszenie dotyczące możliwości składania wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości przez podejmowanie działalności gospodarczej.

Setna rocznica urodzin Pana Stanisława Dawid

14 września swoją setną rocznicę urodzin obchodził Pan Stanisław Dawid zamieszkały w Lipowym Lesie w gminie Baranowo. To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.

Rozpoczynamy czwartą – grupową edycję „Trenuj z wojskiem”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Konkurs dla Pracodawców „Dobry Pracodawca”

Celem Konkursu dla Pracodawców „Dobry Pracodawca" o Nagrodę Starosty Ostrołęckiego jest budowanie marki dobrego pracodawcy na ostrołęckim rynku pracy. Konkurs jest adresowany do pracodawców prowadzących działalność na terenie powiatu ostrołęckiego i miasta Ostrołęki, współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Ostrołęce.

Bezpłatne badania tarczycy

W programie mogą wziąć udział kobiety w wieku 18-75 lat zamieszkałe w powiecie ostrołęckim. Badania odbędą się w miejscowościach Kadzidło, Myszyniec oraz Rzekuń.

Informacja o unieważnieniu konkursu na stanowisko bibliotekarza

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie unieważnia postępowanie konkursowe na stanowisko bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie bez podania przyczyny.

"Święto Plonów" - 2023

Starosta Ostrołęcki, Wójt Gminy Baranowo, Proboszcz Parafii Baranowo, Sołectwo  Ziomek, GOK,SiR w Baranowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowie zapraszają na „ŚWIĘTO  PLONÓW”, które  odbędzie się dnia 10 września 2023 r. Amfiteatr GOKSiR w Baranowie.

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne projektu „Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032”

W związku z trwającymi do 10 września 2023 r. konsultacjami społecznymi projektu „Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032” Wójt Gminy Baranowo zaprasza  na spotkanie konsultacyjne,  które odbędzie się w dniu 07 września 2023 r. (czwartek) o godz. 13:00 w budynku Urzędu Gminy w Baranowie, sala konferencyjna - pok. nr 24, II piętro.

"Bitwa Regionów" 2023 II etap wojewódzki

"Bitwa Regionów" 2023 II etap wojewódzki. Data: 03.09.2023 r. miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego 18B, 06-430 GOŁOTCZYZNA.

Informacja - zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Baranowie prosi o zgłaszanie się do pokoju nr 12 w dniach: od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2023 roku w celu  złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystywanego do upraw rolnych oraz do chowu lub hodowli bydła na rok  2023.

Fontanny podziwiajmy z daleka

Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie  ostrzega przed wchodzeniem do miejskich fontann. Fontanny miejskie mogą być siedliskiem bardzo niebezpiecznych dla zdrowia bakterii chorobotwórczych. Woda w fontannach może być zanieczyszczona przez ptaki i inne zwierzęta.

Płatność dla małych gospodarstw – zasady

W 2023 r. została wprowadzona płatność dla małych gospodarstw, realizowana w ramach płatności bezpośrednich. Zgodnie z przepisami unijnymi zastępuje ona inne rodzaje płatności bezpośrednich.

Promocja aplikacji mobilnej KM – bilety okresowe tańsze o 10%

Aplikacja mobilna KM to nieograniczony dostęp do kasy biletowej i punktu informacji będący w zasięgu ręki o każdej porze. A już od 1 września 2023 r. kupując bilet okresowy w aplikacji mobilnej KM Podróżni mogą liczyć na 10% rabat. Promocja obowiązuje do końca listopada i nie dotyczy biletów wg ofert specjalnych.

Ochotnicy Bitwy Warszawskiej 1920 r." - wystawa do pobrania

Biuro „Niepodległa” zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Ochotnicy Bitwy Warszawskiej 1920”. Dziesięć plansz opowiada o ludziach, którzy w lecie 1920 roku stanęli do obrony swojej niepodległej ojczyzny przed bolszewicką Rosją. Ekspozycja dostępna jest bezpłatnie do pobrania. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

Informacja o pracy UG Baranowo w dniu 14.08.2023 r.

Urząd Gminy w Baranowie w dniu 14 sierpnia 2023 r. (poniedziałek) będzie nieczynny. Dzień 14 sierpnia 2023r.(poniedziałek) przed świętem  w dniu 15.08.2023 r. jest dniem dodatkowo wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Informacja - składanie wniosków o oszacowanie szkód w wyniku wystąpienia suszy rolniczej

Szanowni Rolnicy! Stosowanie do Zarządzenia Wojewody Mazowieckiego z dnia 26 lipca 2023 r. zmieniającym Zarządzenie w sprawie powołania komisji do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, Wójt Gminy Baranowo informuje, że:

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomione zostaną na terenie Gminy Baranowo syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Ww. syreny alarmowe zostaną uruchomione przez jedną minutę, emitując dźwięk ciągły.

 • autor: Agata Malon, data: 2023-07-31

Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze

Informuję, iż w wyniku przeprowadzonego naboru dotyczącego zatrudnienia na stanowisko  urzędnicze  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy w Baranowie  wybrana została Pani Moszczyńska Natalia.

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo o konsultacjach społecznych projektu „Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032”

Na podstawie art. 6 i 6a ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (t.j. Dz.U. Dz.U. 2023, poz. 1259 ze zm.) w związku z uchwałą Nr LVII/342/2023 Rady Gminy Baranowo z dnia 25 kwietnia 2023 r. w sprawie przystąpienia do opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032 oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii, w tym trybu konsultacji (Dz. Urz. Woj. Maz. 2023 poz. 5665),  informuję o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu „Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032” w okresie od 26.07.2023 r. do 10.09.2023 r. 

Konkurs na stanowisko bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie ogłasza konkurs na stanowisko bibliotekarza.

Informacja

Wójt Gminy Baranowo informuje, że zgodnie z ustaleniami z PGE Oddział Ostrołęka, w dniach 25-27.07.2023r na ul. Słonecznej w Baranowie będzie przeprowadzona modernizacja linii elektroenergetycznej w celu poprawy parametrów dostarczanej energii elektrycznej. Będą wymienione przewody elektryczne na grubsze i izolowane. Niniejsza modernizacja poprawi jakość dostarczanej energii jak również pracę instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych w gospodarstwach domowych. W związku z powyższym prosi się mieszkańców o wyrozumiałość z powodu chwilowych utrudnień.

Turniej Sportowy Szkół z okazji 50-lecia Gminy Baranowo

W poniedziałek 12.06.2023r. w Baranowie odbył się turniej sportowy szkół z okazji 50-lecia Gminy Baranowo, w którym uczestniczyły reprezentacje czterech szkół z: Baranowa, Jastrząbki, Woli Błędowskiej i Zawad. Organizatorem sportowych obchodów byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Baranowie – Beata Ziaja i Adam Białczak. Sportowe zmagania toczyły się szkolnym stadionie.

Spotkania szkoleniowo-informacyjne - sierpień 2023 r.

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na spotkania szkoleniowo-informacyjne mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania "Kurpsie Razem" zainteresowanych uzyskaniem informacji o możliwości dofinansowania operacji na podjęcie działalności gospodarczej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odwołanie naboru na na wolne stanowisko urzędnicze - radca prawny

Wójt Gminy Baranowo informuje, że odwołuje nabór na stanowisko urzędnicze – radca prawny w Urzędzie Gminy w Baranowie bez podania przyczyny.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) to narzędzie, które udostępnia elektroniczny  dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki PUE można załatwić większość spraw z ZUS elektronicznie przez Internet.

Informacja o realizacji projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie ostrołęckim i mieście Ostrołęka (I)"

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie ostrołęckim i mieście Ostrołęka (I)” Projekt jest realizowany w okresie od 01 czerwca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Wójta Gminy Baranowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze na wolne stanowisko urzędnicze Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Wójta Gminy Baranowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze radca prawny w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Święto Folkloru Kurpiowskiego - 2023

Starosta Ostrołęcki, Wójt Gminy Baranowo, Kurpiowski Zespół „Pod Borem” z Zawad, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie zapraszają na „Święto Folkloru Kurpiowskiego”, które odbędzie się dnia 9 lipca 2023r. Scena plenerowa w Zawadach gm. Baranowo.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym - Informacja

Wójt Gminy Baranowo informuje, że w związku z  Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym, których trasa będzie przebiegać przez naszą Gminę, będą pewne utrudnienia w ruchu drogowym.

Szkolenie dla "zjadaczy miodu"

Szanowni Państwo, w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk i Tradycji Kulinarnych oraz Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich pragniemy Państwa zachęcić do udziału w szkoleniu informacyjno-upowszechniającym, którego celem będzie przedstawienie zagadnień związanych z rolą pszczół oraz dzikich zapylaczy w środowisku. Jest to szkolenie dla "zjadaczy miodu" upowszechniające wiedzę na temat roli owadów w ekosystemie, znaczenia roślin miododajnych oraz korzyści płynących z konsumpcji produktów pasiecznych.
 
Wiecej informacji: www.kurpsierazem.eu

Informacja dot. środków PFRON dla osób niepełnosprawnych

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. W dyspozycji Urzędu znajduje się 40.000,00 zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na rehabilitację zawodową.

Informacja dot. środków PFRON dla osób niepełnosprawnych

Jeśli jesteś pracodawcą, który planuje wyposażyć stanowisko pracy osobie niepełnosprawnej zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. W dyspozycji Urzędu znajduje się 40.000,00 zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na rehabilitację zawodową.

Weź udział w badaniu GUS i zmieniaj polskie rolnictwo!

W dniach od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych, formularz R-SGR oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego, formularz R-ZW-S.

Wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką

„Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” 24 czerwca 2023 r. uruchomi wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką – pociąg „Słoneczny”, dodatkowo tak jak w poprzednim roku uruchomione zostanie połączenie w soboty, niedziele i święta - „Słoneczny – BIS”, które umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta. 

Wybory ławników na kadencję 2024 - 2027

Wybory ławników do sądów odbywają się na zasadach określonych w rozdziale 7 dział IV ustawy z dnia 27 lipca 2001 r.  Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 217 ze zm.).

Raport o stanie Gminy Baranowo za rok 2022

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Baranowo. Realizując zapisy art.28a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o Samorządzie Gminnym (Dz.U. z 2020 r. poz. 713) przedkładam Państwu kolejny roczny raport o stanie gminy tym razem za rok 2022, podsumowujący naszą pracę na rzecz rozwoju Gminy Baranowo.

Ekologiczny piknik rodzinny

Pokój zagadek, koło fortuny z nagrodami, stanowisko sadzenia roślin antysmogowych, a także rodzinne zabawy ruchowe i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. To tylko kilka z atrakcji przygotowanych w ramach rodzinnego pikniku, który odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie w dniu 6 czerwca 2023 r. 

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie

Wójt Gminy Baranowo ogłasza konkurs w celu wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie.

Ogłoszenie w sprawie przystąpienia do opracowania projektu „Strategii Rozwoju Gminy Baranowo na lata 2024-2032”

Uchwałą Nr LVII/342/2023 Rady Gminy Baranowo z dnia 25 kwietnia 2023 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. 2023 poz. 5665), rozpoczęliśmy proces opracowania nowej „Strategii Rozwoju” dla naszej Gminy. Okres obowiązywania obecnie funkcjonującego dokumentu strategicznego, określającego długofalowy rozwój, upłynie wraz z końcem 2023 roku.

Wznowiony ruch pociągów na linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka - Chorzele.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach informuje, iż z dniem 29.05.2023 r. zostanie wznowiony ruch pociągów na linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka - Chorzele.

#mojaflaga 2023 - świętujmy razem Dzień Flagi RP!

Polki i Polacy są niesamowici – a wszystkich łączy nasza flaga. 2 maja i Ty pomaluj świat na biało i czerwono. Wywieś flagę, zrób zdjęcie i oznacz #mojaflaga! Polska to historia, którą warto się dzielić! W spocie zapraszającym do wywieszenia flagi z okazji Dnia Flagi 2 maja mówi o tym znawca historii Polski – Richard Butterwick-Pawlikowski. Brytyjski historyk, badacz dziejów Polski i Litwy, podkreśla jak niesamowici są Polacy, którzy po latach zaborów i zniszczeń wojennych odrodzili się jako wspólnota.

Głosowanie na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego, do udziału w głosowaniu na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji.

XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Ogrodników na Jasną Górę

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy jest tegorocznym organizatorem XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Ogłoszenie - akcja ekologiczna

Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz mieszkańców gminy Baranowo zapraszamy do udziału w ekologicznej akcji, która zostanie przeprowadzona we wtorek 25 kwietnia 2023 roku.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2023 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2008-2016 r.

Będą duże zmiany w gospodarce ściekowej

W związku ze zmianami w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawie Prawo Wodne Urząd Gminy w Baranowie informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ww. ustawy wszystkie gminy w Polsce mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zmienia ruch pociągów na linii średnicowej

PKP Polskie Linie Kolejowe, jako zarządca infrastruktury kolejowej, odpowiada za prace modernizacyjne, rozkład jazdy i prowadzenie ruchu pociągów. W związku z trwającymi pracami, od 11 do 21 kwietnia nastąpi częściowe zamknięcie linii średnicowej.

Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik działając na podstawie uchwały nr 434/392/23 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 21 marca 2023 r. w sprawie regulaminu powoływania członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego ogłasza rozpoczęcie procedury wyłaniania kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2023-2026, VI kadencji (dalej zwaną MRDPP).

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami w ZUS

Jesteśmy pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarzamy pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce - informacja

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce informuje, iż dysponuje środkami Funduszu Pracy na aktywizację lokalnego rynku pracy. W ramach posiadanych środków mogą zostać zorganizowane dla bezrobotnych miejsca pracy w ramach m.in.: prac interwencyjnych i roboty publiczne. Bezrobotni mogą otrzymać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej lub bony na zasiedlenie.

KRUS zaprasza rolników na bezpłatną rehabilitację leczniczą

KRUS zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych, bezpłatnych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Kołobrzegu, Świnoujściu, Szklarskiej Porębie, Jedlcu, Iwoniczu Zdroju i Horyńcu Zdroju. Osoba, która chce skorzystać z rehabilitacji organizowanej przez KRUS, musi spełniać określone wymogi.

Powiatowy Urzad Pracy w Ostrołęce - informacja

Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż dysponuje środkami Funduszu Pracy na aktywizację lokalnego rynku pracy. W ramach posiadanych środków mogą zostać zorganizowane dla bezrobotnych miejsca pracy m.in. prac interwencyjnych i robót publicznych.

Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii R8

W związku z szerokim zakresem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK S.A. m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, od 12 marca zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 10 czerwca. Największe zmiany czekają pasażerów linii R8 w kierunku: Skarżyska-Kamiennej, Radomia i Góry Kalwarii. Pociągi z tej linii będą kursować z dworca Warszawa Gdańska, a wybrane kursy rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Informacja o wyniku naboru

Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Gminy w Baranowie

Informacja o wyniku naboru

 • autor: Irena Kowalczyk, data: 2023-03-08

Konsultacje społeczne odnośnie wykonania dokumentacji projektowej

Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych odnośnie wykonania dokumentacji projektowej dotyczącej - Rozbudowy drogi powiatowej nr 2577W Baranowo – Oborczyska – Bakuła od ok. 0+350 do ok. km 4+900 oraz budowę i rozbudowę drogi powiatowej relacji Oborczyska – Bakuła – Kalisko od ok. 0+000 do ok. km 2+600. W szczególności proszę zwrócić uwagę na lokalizację zjazdów do nieruchomości. 

Gminny Dzień Kobiet

Wójt Gminy Baranowo, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie serdecznie zapraszają na uroczystość z okazji Gminnego Dnia Kobiet, która odbędzie się w dniu 8 marca 2023 roku na Sali GOKSiR w Baranowie. Wstęp wolny. Patronem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

„STOP blokowaniu sygnału” – kampania edukacyjna KIGEiT

We współczesnym, cyfrowym świecie, problem z zasięgiem komórkowym oznacza nie tylko brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, czy problem z wysyłką SMSów, ale przede wszystkim powoduje duże ograniczenia w dostępie do internetu – co z kolei może wiązać się z problemami w wykonywaniu pracy zdalnej, korzystaniu z serwisów streamingowych czy dostępie do informacji.

Bilet Turysty na ferie zimowe 2023 na Mazowszu

Szanowni Państwo, w okresie ferii zimowych na Mazowszu od 11 do 26 lutego 2023 r. przy przejazdach pociągami KM obowiązywać będzie oferta specjalna Bilet Turysty. Bilet wg oferty będzie dostępny w sprzedaży od 5 lutego 2023 r. w kasach i biletomatach.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Wójt Gminy Baranowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw księgowości podatkowej w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - pdf

 • autor: Irena Kowalczyk

Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. Od 1 lutego ZUS zaczął przyjmowanie wniosków.

Dbam o swoje zdrowie psychiczne 2023!

Mimo że od wybuchu pandemii SARS-CoV-2 minęły już 3 lata, to jej skutki są odczuwalne do dziś. Wprowadzone obostrzenia wiązały się z ograniczeniem dostępu do dotychczasowych świadczeń terapeutycznych, częstszym niż zwykle przebywaniem w domu oraz zmniejszoną ilością kontaktów międzyludzkich.

IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci Na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a patronat medialny TVP INFO.

Zmiana lokalizacji PSZOK

Informujemy, że od dnia 03.02.2023r. zmieniła się lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W celu oddania odpadów przeznaczonych do PSZOK zapraszamy na bazę Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (dawna siedziba Spółdzielni Kółek Rolniczych) przy ul. Juranda ze Spychowa 14 w Baranowie. PSZOK będzie czynny w każdą sobotę w godzinach 9:00 – 13:00.  

Kalendarium 2023 Statystyczne Badania Ankietowe

Główny Urząd Statystyczny od wielu lat realizuje na terenie województwa mazowieckiego badania statystyczne za pośrednictwem ankieterów Urzędu Statystycznego w Warszawie. W 2023 r. ankieterzy będą kontaktowali się telefonicznie lub osobiście z gospodarstwami domowymi, które zostały wylosowane do wzięcia udziału w danym badaniu ankietowym.

Nabór wniosków do Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2023

Biuro „Niepodległa” ogłasza nabór wniosków do Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2023 na dofinansowanie organizacji wydarzeń w 2023 roku. Program przewiduje dofinansowanie projektów kultywujących pamięć o ważnych wydarzeniach w historii Polski, począwszy od Konfederacji Barskiej aż do Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Ogłoszenie dotyczące realizację zadania publicznego w 2023 r.

Ogłoszenie dotyczące realizację zadania publicznego w 2023 r. w zakresie Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego z pominięciem otwartego konkursu ofert. Dokument zawiera: Ogłoszenie, uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego, formularz zgłaszania uwag.

Zawiadomienie - zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Baranowie prosi o zgłaszanie się do pokoju nr 12 w dniach: od 01 lutego do 28 lutego 2023 roku w celu złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystywanego do upraw rolnych oraz do chowu lub hodowli bydła na rok  2023.

Komunikat

W związku z możliwością wystąpienia intensywnych opadów śniegu (1. i 2. stopnia - do 20 i 30 cm) zgodnie z art. 61 pkt. 2 ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlanego (Dz. U. 2021 poz. 2351 ze zm.),Urząd Gminy w Baranowie przypomina o obowiązku odśnieżania dachów przez właścicieli i zarządców obiektów.

Konsultacje społeczne

Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych odnośnie wykonania aktualizacji dokumentacji projektowej dotyczącej. Rozbudowy drogi powiatowej nr 2533W Chudek – Gleba – Kierzek - Zawady od km 11+592 do ok. km 12+223 (długość około 631 m) w miejscowości Kopaczyska.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Rusza nabór do III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser–Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 12 marca 2023 r.

Konkurs - "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy".

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy". Szukamy pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia. W dwóch poprzednich edycjach zgłosiliście nam ponad 160 prac.

Nowa ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt

Informujemy, że w dniu 6 stycznia 2023 wejdzie w życie ustawa z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, która w całości zastąpi ustawę z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Zapraszamy na II Baranowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2023 r. (piątek) odbędzie się w Baranowie po raz drugi Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Baranowie. Następnie przejdzie ulicami Stacha Konwy i Długą do sali GOKSiR. Po drodze będą śpiewane kolędy i prezentowane sceny Jasełkowe. Na zakończenie odbędzie się pokłon pasterzy i królów.

Utylizacja folii rolniczej

Wójt Gminy Baranowo informuje, że Gmina Baranowo kolejny raz ma możliwość otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Chodzi m. in. o siatki i sznurki do owijania bel, opakowania po nawozach i typu Big - Bag. 

W sobotę 31 grudnia 2022 r. pożegnaliśmy Stary Rok i powitaliśmy Nowy

W sobotę 31 grudnia 2022 r. pożegnaliśmy Stary Rok i powitaliśmy Nowy. Tradycyjnie, jak przed laty, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19, Nowy Rok przywitaliśmy znowu na tzw. Rynku w Baranowie. Spotkanie sylwestrowe na Rynku odbyło się w przyjaznej atmosferze, przy dość wysokiej frekwencji. Była grochówka i szampan, było fajnie i wesoło.

Aby święta były radosne, zadbaj o bezpieczeństwo w trakcie zakupu prezentów.

Gdy zbliżają się święta pięknieją sklepowe wystawy. Witryny sklepowe uginają się od prezentów. Prawdy o handlu nie należy jednak szukać na wystawach, tylko we wnętrzach sklepów, gdzie toczy się prawdziwa walka o klienta. To też okres wzmożonej aktywności internetowej i zakupów online.

Konsultacje projektu Programu współpracy Gminy Baranowo z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok

Ogłoszenie dotyczące przeprowadzenia konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Baranowo z organizacjami pozarządowymi na rok 2023. pełna tresć ogłoszenie, projekt Programu oraz formularz zgłoszenia opinii i uwag na stronie www.bip.baranowo.pl

Do 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek powinien założyć profil na PUE ZUS

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej.

Narodowe Święto Niepodległości 2022 w Niepodległa

1 listopada 2022 spotkajmy się na radosne świętowanie 104. rocznicy odzyskania niepodległości! Już o 11.00 w ogródku pawilonu „Niepodległa. Miejsce spotkań” Ferajna z Hoovera porwie publiczność do wspólnego zaśpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Oprócz tego zaplanowano warsztaty, potańcówkę i dodatkowe niespodzianki. Świętujmy razem!

Zapraszamy rolników do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Testowym z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”

Konkurs ma na celu upowszechnianie wśród rolników „Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz wiedzy o zagrożeniach wypadkowych, a w konsekwencji ograniczenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym TVP Info.

Informacja dla przedsiębiorców, firm, osób prowadzących działalność gospodarczą

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.  Do tej pory obowiązek ten mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek dotyczyć będzie wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

Dnia Seniora

Wójt Gminy Baranowo, Sołectwo Baranowo, Klub Seniora w Baranowie, GOKSiR w Baranowie zapraszają Seniorów na imprezę z okazji „Dnia Seniora” w dniu 21.10.2022 r godz. 18:00 GOKSiR w Baranowie.

Zaproszenie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam rolników i mieszkańców gmin Łyse, Myszyniec, Czarnia, Kadzidło, Lelis i Baranowo na spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem w piątek 21 października 2022 r. o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysem, ul. Sienkiewicza 46.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Wójta Gminy Baranowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw  kadrowych i samorządowych w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo z dnia 29.09.2022 r.

Ogłoszenie dotyczące  realizację zadania  publicznego  w 2022 r. w zakresie:   pomocy społecznej z pominięciem otwartego konkursu ofert.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Wójta Gminy Baranowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw  inwestycji gminnych w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Pełna treść ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko urzednicze - pdf

 • autor: Irena Kowalczyk
 • Wdzięczni Polskiej Wsi - plakat

Wdzięczni Polskiej Wsi

W najbliższą niedzielę, 25 września br. w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” z udziałem m.in.: Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Wydarzenie jest okazją do podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę i tegoroczne plony.

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego, TVP3 Kraków jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza".

L zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559 z późn. zm.) zwołuję L zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 23 września 2022 r. tj. piątek o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie.

Święto Plonów - 2022

Starosta Ostrołęcki, Wójt Gminy Baranowo, Proboszcz Parafii Baranowo, Sołectwo Lipowy Las, GOK,SiR w Baranowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowie, zapraszają na "ŚWIĘTO PLONÓW", które odbędzie się dnia 11 września 2022r - Amfiteatr GOKSiR w Baranowie.

Ogłoszenie - Koleje Mazowieckie

Od 23 sierpnia można już korzystać z nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich. To jedyna aplikacja umożliwiająca zakup biletów okresowych. Posiada również funkcję automatycznego odnowienia biletu, odroczonej płatności oraz proponuje najkorzystniejszą ofertę cenową. Dzięki aplikacji mamy nieograniczony dostęp do kasy biletowej i punktu informacji, a to wszystko komfortowo i bez kolejki.

Ogłoszenie - spis inwentaryzacyjny w sprawie przejęcia nieruchomości Skarbu Państwa

Wójt Gminy Baranowo informuje, że od dnia 8 września 2022 r. przez okres 30 dni w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie, pokój nr 30 
w godzinach pracy Urzędu wyłożony będzie do publicznego wglądu spis inwentaryzacyjny w sprawie przejęcia nieruchomości Skarbu Państwa, położonej w obrębie Budne Sowięta, gmina Baranowo, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki:
 • plakat

XII edycja Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XII edycję Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Szacowanie szkód spowodowanych przez suszę

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że producenci rolni mogą samodzielnie oszacować szkody spowodowane przez tegoroczną suszę w uprawach rolnych, za pomocą publicznej aplikacji "Zgłoś szkodę rolniczą".

XLIX zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559 z późn. zm.) zwołuję XLIX zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 31 sierpnia 2022 r. tj. środa o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie.

Dodatek węglowy

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz  o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561 i 1576).

Zawiadomienie - zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Baranowie prosi o zgłaszanie się do pokoju nr 12 w dniach: od 01 sierpnia do 31 sierpnia  2022 roku w celu złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystywanego do upraw rolnych oraz do chowu lub hodowli bydła na rok 2022.

78 rocznica Powstania Warszawskiego

Urząd Gminy w Baranowie uprzejmie Państwa informuje, że w związku z obchodami 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego  w dniu 1 sierpnia 2022r. o godz. 17.00 włączone zostaną na 1 minutę syreny alarmowe, które sygnałem dźwiękowym ciągłym oddadzą część bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy i przywrócenie niepodległości państwa polskiego.

XLVIII zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559 z późn. zm.) zwołuję XLVIII zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 20 lipca 2022 r. tj. środa o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie z następującym porządkiem obrad:

II Ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” - 2022 r.

Nagraj i przyślij nam swój film. Formularze zgłoszenia przyjmujemy do 28 września 2022 r., a filmy do 30 września 2022 r. Szczegóły znajdziesz w regulaminie na stronie www.gov.pl.

Zasiłek Rodzinny wraz z dodatkami

Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie informuje, że od 01-08-2022 r. przyjmowane są papierowe wnioski na nowy okres zasiłkowy 2022/2023 dot. ustalenia prawa do Zasiłku Rodzinnego wraz z dodatkami.

„Święto Folkloru Kurpiowskiego” - Zawady 2022 r.

Starosta Ostrołęcki, Wójt Gminy Baranowo, Kurpiowski Zespół „Pod Borem” z Zawad, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie zapraszają na „Święto Folkloru Kurpiowskiego”, które odbędzie się w dniu 10 lipca 2022 r. Scena Plenerowa w Zawadach gmina Baranowo.

Ogłoszenie - debata nad Raportem o stanie Gminy Baranowo za 2021 r.

Ogłoszenie dotyczące przeprowadzenia debaty nad Raportem o stanie Gminy Baranowo za 2021 r. przedstawionym Radzie Gminy przez Wójta Gminy Baranowo. 

Mazowsze stawia na innowacje i wspiera społecznie odpowiedzialne start-upy!

To już IV edycja konkursu “Startuj z Mazowsza”, adresowanego do mazowieckich start-upów, które tworzą innowacyjne pomysły i produkty, a ich działalność nie jest dłuższa niż 3 lata.

Poczta Polska - ogłoszenie, oferta

Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową na terenie gminy Baranowo.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w Gminie Baranowo.

Harmonogram odbioru odpadów z folii rolniczej

Odbiór odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej odbędzie się w dniach 23-29 czerwca 2022 r. zgodnie z poniższym harmonogramem.
 • Wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich

Wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak

„Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak i już 25 czerwca rozpoczyna swoje codzienne kursowanie do Ustki. Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta - „Słoneczny – BIS”, który umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta. 
 • VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” - plakat

VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń  do VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.
 • WOJSKO - WCR ZAMIAST WKU! - PLAKAT

WOJSKO - WCR ZAMIAST WKU!

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., przestała istnieć Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce. W jej miejsce powołane zostało WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W OSTROŁĘCE, będące wojskowym organem wykonawczym Ministra Obrony Narodowej.
 • GRAFIKA - POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ. KONKURS

Ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym, jak również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w mieście Ostrołęka i powiecie ostrołęckim

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce zaprasza do udziału w projekcie pn. „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w mieście Ostrołęka i powiecie ostrołęckim (IV)". W ramach projektu zapraszamy osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej do skorzystania z dofinansowanie na uruchomienie działalności gospodarczej i szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Konsultacje społeczne - nowa LSR

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" rozpoczyna proces przygotowania nowej Strategia Rozwoju Lokalnego, którego bardzo ważnym elementem jest włączenie mieszkańców obszaru 9 gmin kurpiowskich: Olszewo-Borki, Myszyniec, Łyse, Lelis, Kadzidło, Jednorożec, Czarnia, Chorzele i Baranowo.
 • III Krajowe Dni Pola 2022 - plakat

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizatorem Krajowych Dni Pola 2022

W dniach 11-13 czerwca 2022 r., Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na Krajowe Dni Pola na terenie Oddziału MODR Poświętne w Płońsku przy ul. Sienkiewicza 11. To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, służy upowszechnieniu i propagowaniu innowacji w produkcji roślinnej poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin pod kątem Europejskiego Zielonego Ładu oraz bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo.

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2022, pochodzących ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka 450 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł.

Zapraszamy na Noc Muzeów. Wstęp wolny

Zbliża się Noc Muzeów – odbędzie się w sobotę 14 maja. Zapraszamy na zwiedzanie wystawy stałej, ekspozycji czasowych, korzystanie ze strzelnicy cyfrowej, a także na koncert, seanse filmowe oraz inscenizacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Noc Muzeów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 19.00, a potrwa do północy.

XLVI zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559) zwołuję XLVI zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 12 maja 2022 r. tj. czwartek o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie.

KMP w Ostrołęce - zaproszenie

KMP w Ostrołęce zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się w Ostrołęce, w Wyższej Szkole Administracji Publicznej przy ul. Korczaka 73 w dniu 19 maja 2022 r. o godzinie 17.00.

Akcja - zbiórka!

Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz mieszkańców gminy Baranowo zapraszamy do udziału w ekologicznej akcji, która zostanie przeprowadzona w czwartek 21 kwietnia 2022 roku.

Więcej informacji: spbaranowo.szkolnastrona.pl

 • wakacje2022

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci - wakacje 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku szkolnym, tj. urodzone pomiędzy 2007 a 2015 r. (7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

XLV zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559) zwołuję XLV zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 12 kwietnia 2022 r. tj. wtorek o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie.

 • autor: Janusz Obrębski
 • Festiwal Polska od Kuchni

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.

XLIV zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559) zwołuję XLIV zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 25 marca 2022 r. tj. piątek o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie.

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo

Wójt Gminy Baranowo  pilnie  poszukuje  osób  chętnych do podjęcia pracy w Urzędzie Gminy w Baranowie w ramach  robót publicznych, prac interwencyjnych oraz staży organizowanych przy współpracy z  Powiatowym  Urzędzie  Pracy w Ostrołęce.

XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XIX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne - uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”.

Informacja Wójta Gminy Baranowo

Wójt Gminy Baranowo informuje, że od dnia 22.02.2022 r. inkasentem opłaty targowej jest Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Baranowie. Od najbliższego targu opłaty będzie pobierać ww. podmiot. Wysokość opłaty targowej nie uległa zmianie.

 • autor: Arkadiusz Kuciejczyk

Jak mieszkańcy Powiatu mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy?

Drodzy Mieszkańcy, bardzo nas cieszy Wasza ogromna chęć wsparcia naszych sąsiadów z ogarniętej wojną Ukrainy. Samorząd Powiatu pomaga organizując zbiórkę najpotrzebniejszych w tej chwili artykułów i rzeczy dla broniących swojej Ojczyzny Ukraińców, a także dla tych, którzy musieli pospiesznie opuścić swoje domy i już są wśród nas.

Informacja o ogłoszeniu przetargu

Wójt Gminy Baranowo informuje, że w dniu 03.03.2022 r. został ogłoszony pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Baranowo, oznaczonej nr ew. 767/2 o pow. 0,5280 ha.
 • Opieka_W

Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2022

Gmina Baranowo podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim na realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Zbiórka artykułów dla uchodźców z Ukrainy

Zbiórka  darów odbędzie się we wtorek, środę i czwartek od 01.03. do 03.03.2022 r. Miejsce zbiorki: Szkoła Podstawowa w Zawadach w godz.  8:00 - 15:00, Remiza OSP Baranowo w godz. 9:00 - 11:00 i 16:00 - 19:00, Remiza OSP Brodowe Łąki w godz. 17:00 - 19:00. 

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo

W nawiązaniu do pisma Wojewody Mazowieckiego znak WBZK-I.6330.2.2022 oraz prośby Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa, Ochrony Informacji Niejawnych i Audytu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce z dnia 25.02.2022 r., w sprawie ponownego przeanalizowania możliwości Gminy i mieszkańców, dotyczącej zakwaterowania uchodźców z Ukrainy ogarniętej wojną, Wójt Gminy Baranowo zwraca się z prośbą do mieszkańców...

XLIII zwyczajna sesja Rady Gminy Baranowo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2021 r., poz. 1372 z późn. zm.) zwołuję XLIII zwyczajną sesję Rady Gminy Baranowo na dzień 24 luty 2022 r. tj. czwartek o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baranowie z następującym porządkiem obrad:

Ogłoszenie

Wójt Gminy Baranowo poszukuje lekarza stomatologa do pracy w Ośrodku Zdrowia w Baranowie. Wszystkich zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu z Urzędem Gminy w Baranowie, Rynek 7, pokój 21 lub telefonicznie pod numerem (29) 761-37-76 lub 660-796-555.

XIV edycja konkursu ,,Polska Wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Miło nam poinformować, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Komunikat Starosty Ostrołęckiego z dnia 24 stycznia 2022 r.

Komunikat Starosty Ostrołęckiego z dnia 24 stycznia 2022 r. o wyborze sposobu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Ostrołęckiego w czasie obowiązywania stanu epidemii.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Nr działki - 767/2, Powierzchnia działki - 0,5280 ha,  miejscowość - Baranowo, Nr księgi wieczystej - OS1O/00046220/3, opis nieruchomości - niezabudowana, przeznaczenie nieruchomości - tereny usług nieuciążliwych, sposób zagospodarowania nieruchomości - Targowisko gminne.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży (PDF) 263.54kB
  Nr działki - 767/2, Powierzchnia działki - 0,5280 ha, miejscowość - Baranowo, Nr księgi wieczystej - OS1O/00046220/3, opis nieruchomości - niezabudowana, przeznaczenie nieruchomości - tereny usług nieuciążliwych, sposób zagospodarowania nieruchomości - Targowisko gminne.
  • autor: Stanisław Szutkowski

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo z dnia 18.01.2022 r.

Ogłoszenie (Obwieszczenie) Wójta Gminy Baranowo o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Baranowo wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Ogłoszenie Wójta Gminy Baranowo z dnia 18.01.2022 r.

 • autor: Justyna Tabaka

Podziękowania

 • Podziękowania

Ogłoszenie dotyczące Programu współpracy Gminy Baranowo z organizacjami pozarządowymi na rok 2022

Na podstawie regulaminu konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie lub z radą działalności pożytku publicznego, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących ich działalności statutowej Wójt Gminy Baranowo zaprasza organizacje pozarządowe ...

Konkurs - Podejmowanie działalności gospodarczej

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości przez podejmowanie działalności gospodarczej.

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi..."

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie