Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl
ePUAP: /i910dx9qsx/SkrytkaESP

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • Defibrylator AED
  • tablica Czyste Powietrze
  • GPKIPCP
  • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
  • WG_kwartalnik
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
  • profilaktyka jodowa

#PomagamUkrainie

Anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy GiveAndGetHelp.com działa już w wersji ukraińskiej!

W dzisiejszych czasach Internet to nie tylko miejsce szybkiego pozyskiwania informacji, ale także nawiązywania kontaktów, relacji, otrzymywania życzliwych porad. Dzięki uruchomieniu platformy GiveAndGetHelp.com również w języku ukraińskim, osoby posługujące się tym językiem, mogą uzyskać darmową pomoc psychologiczną oraz wsparcie od innych użytkowników serwisu. W serwisie dostępny jest również dział z newsami i poradami w języku ukraińskim. To kolejny krok w rozwoju platformy GiveAndGetHelp.com.

Akcja Starostwa Powiatowego w Ostrołęce "POMAGAMY UKRAINIE"

W dniu 13 grudnia 2022 r. zakończyła się akcja Starostwa Powiatowego w Ostrołęce "POMAGAMY UKRAINIE", do której przyłączyła się nasza Gmina. Ze zbiórki pieniężnej wśród radnych, 2 osób prywatnych, pracowników Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej w Baranowie, Szkoły Podstawowej w Zawadach, Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie zebrano kwotę 6.400 zł.

Powiatowa akcja pomocy Ukrainie

Wójt Gminy Baranowo zwraca się z prośbą o włączenie się do powiatowej akcji pomocy Ukrainie - zgodne z pismem Pana Starosty - i przekazania w ramach pomocy najbardziej potrzebnych materiałów wymienionych w apelu Pana Starosty. Materiały będą zbierane w garażu Urzędu Gminy w godzinach 8:00 – 15:00 do dnia 10 grudnia 2022 r. Osobą do kontaktu jest Pan Robert Domurad, tel. 29 761-37-76, wewnętrzny 52.

Gmina Baranowo przekazała swoją pomoc humanitarną dla uchodźców do Ukrainy

W dniu 28.09.2022 r. gmina Baranowo przekazała swoją pomoc humanitarną dla uchodźców do Ukrainy. Była to trzecia, największa część zebranych wcześniej przez naszych mieszkańców różnych produktów pierwszej potrzeby, m.in. żywność, artykuły higieny osobistej, chemia gospodarcza i ubrania.

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Bezpłatna pomoc psychologiczna i informacyjna dla uchodźców z Ukrainy i osób im pomagających.

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

Prawnicy Ukrainie

  • Plakat ukraina (2)

Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy - serdecznie zapraszamy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zainicjowali spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy, którzy z powodu wojny musieli opuścić swój kraj. Funkcjonariusze do akcji zaprosili niezawodnych partnerów tj. Miasto Ostrołęką, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki.
  • Jak segregować odpady - baner w języku ukraińskim

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

Ми підтримуємо муніципалітети в Польщі, які допомагають українським біженцям. Важливо, щоб ці люди відчували себе в нашій країні безпечно і спокійно і щоб процес їх акліматизації проходив якомога ефективніше.
Тому ми підготували переклад українською мовою правил сортування відходів, що діють у Польщі. Ми сподіваємося, що ця акція, нехай навіть невелика, сприятиме тому, що українцям стане легше жити в нашій країні.

ZUS - Informacje dla obywateli Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce.

Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy które gościsz u siebie?

Jeśli nie mówisz w języku swoich gości – zaopatrz się w „tłumacza” w telefonie lub słownik. Dowiedz się, czy Twoi goście mają zabezpieczone podstawowe potrzeby ...

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom z terenu naszej Gminy

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom z terenu naszej Gminy, które przygotowały i zaoferowały (zgłaszając gotowość w Urzędzie Gminy) swoje mieszkania i swoje domy do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. Dziękuję za taką piękną postawę.

Dziękuję za okazane serce

Wójt Gminy Baranowo serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli (mieszkańcom Gminy), którzy przekazali artykuły dla uchodźców z Ukrainy w ramach organizowanej od poniedziałku do czwartku zbiórki.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie