Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • Dodatek węglowy
  • GPKIPCP
  • Rządowa Tarcza Antyinflacyjna
  • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
  • Gminny Portal Mapowy
  • WG_kwartalnik
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

#PomagamUkrainie

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Bezpłatna pomoc psychologiczna i informacyjna dla uchodźców z Ukrainy i osób im pomagających.

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

Prawnicy Ukrainie

  • Plakat ukraina (2)

Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy - serdecznie zapraszamy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zainicjowali spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy, którzy z powodu wojny musieli opuścić swój kraj. Funkcjonariusze do akcji zaprosili niezawodnych partnerów tj. Miasto Ostrołęką, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki.
  • Jak segregować odpady - baner w języku ukraińskim

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

Ми підтримуємо муніципалітети в Польщі, які допомагають українським біженцям. Важливо, щоб ці люди відчували себе в нашій країні безпечно і спокійно і щоб процес їх акліматизації проходив якомога ефективніше.
Тому ми підготували переклад українською мовою правил сортування відходів, що діють у Польщі. Ми сподіваємося, що ця акція, нехай навіть невелика, сприятиме тому, що українцям стане легше жити в нашій країні.

ZUS - Informacje dla obywateli Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce.

Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy które gościsz u siebie?

Jeśli nie mówisz w języku swoich gości – zaopatrz się w „tłumacza” w telefonie lub słownik. Dowiedz się, czy Twoi goście mają zabezpieczone podstawowe potrzeby ...

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom z terenu naszej Gminy

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom z terenu naszej Gminy, które przygotowały i zaoferowały (zgłaszając gotowość w Urzędzie Gminy) swoje mieszkania i swoje domy do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. Dziękuję za taką piękną postawę.

Dziękuję za okazane serce

Wójt Gminy Baranowo serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli (mieszkańcom Gminy), którzy przekazali artykuły dla uchodźców z Ukrainy w ramach organizowanej od poniedziałku do czwartku zbiórki.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie