Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl
ePUAP: /i910dx9qsx/SkrytkaESP

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

 • Defibrylator AED
 • tablica Czyste Powietrze
 • GPKIPCP
 • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
 • WG_kwartalnik
 • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
 • profilaktyka jodowa

Defibrylator

Defibrylator AED

Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowie informuje, iż w dniu dzisiejszym na budynku Urzędu Gminy w Baranowie zainstalowana została kapsuła z defibrylatorem AED, który jest ogólnodostępny dla mieszkańców. Urządzenie zostało zakupione z Funduszu Sołeckiego dzięki przychylności mieszkańców dla propozycji realizacji tego projektu. Pomysłodawcą projektu był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie.

Wykorzystanie tego urządzenia w jak najszybszym czasie zwiększa szanse na przeżycie osób z zatrzymaniem krążenia nawet o kilkadziesiąt procent!

Jak go użyć?
W sytuacji gdzie np. w Państwa domu, na podwórku, chodniku itp. dojdzie u jakiejś osoby do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) oczywiście należy powiadomić bezwzględnie służby ratunkowe (tel. 999/112)

Wykorzystanie samego urządzenia jest proste!:
Po dodarciu do budynku Urzędu Gminy przekręcamy kapsułę z defibrylatorem w lewą stronę, wyciągamy urządzenie AED i udajemy się do osoby poszkodowanej, gdzie włączamy urządzenie, które będzie wydawało krok po kroku proste polecenia, należy je wykonywać.
Jeżeli do zatrzymania krążenia dojdzie u dziecka należy włożyć do urządzenia różowy klucz, dzięki czemu urządzenie przejdzie automatycznie w tryb pediatryczny. Kluczyk znajduje się po lewej stronie, tuż przy elektrodach. 

UWAGA!
Po przekręceniu kapsuły w lewo jej podświetlenie zmieni barwę z koloru zielonego na mrugający czerwony, natychmiast włączy się system alarmowy oraz powiadomi on strażaków-ratowników o konieczności udzielenia pomocy i otworzeniu kapsuły!

Urządzenie ma wbudowany GPS oraz jest całodobowo monitorowane, dzięki czemu mamy podgląd na żywo gdzie znajduje się urządzenie.
Pozwoli to nam na bezproblemowe dotarcie na miejsce udzielania pomocy, gdzie będziemy mogli prowadzić działania ratownicze do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zakup tak wyjątkowego urządzenia ma zasadniczy cel jakim jest nieustanne czuwanie nad bezpieczeństwem ludzi znajdujących się w jego otoczeniu, z możliwością natychmiastowego wykorzystania.

Informujemy, iż bezpodstawne otwarcie kapsuły oraz uruchomienie alarmu jest traktowane jako wywołanie fałszywego alarmu i grozi odpowiedzialnością karną.

 • Defibrylator AED
 • image0
 • Defibrylator AED
 • Defibrylator AED

Wróć

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie