Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl
ePUAP: /i910dx9qsx/SkrytkaESP

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

 • Defibrylator AED
 • tablica Czyste Powietrze
 • GPKIPCP
 • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
 • WG_kwartalnik
 • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
 • profilaktyka jodowa

Czyste powietrze

 • Logo Programu Czyste Powietrze

Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!  Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

 • autor: Justyna Tabaka

Poradnik dla mieszkańców zawierający najczęściej zadawane pytania o uchwałę antysmogową dla Mazowsza

Poradnik dla mieszkańców zawierający najczęściej zadawane pytania o uchwałę antysmogową dla Mazowsza, przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Krakowski Alarm Smogowy”.

Ważny komunikat w sprawie wyboru ofert kierowanych do wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Baranowo informuje, że Gmina Baranowo nie promuje konkretnych firm, instalacyjnych oraz wykonawczych sprzedających urządzenia w ramach programu Czyste Powietrze. Mieszkaniec sam dokonuje wyboru wykonawcy realizującego usługę, dostawy, roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl już dostępna

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna – tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony „Czystego Powietrza” była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji. 

Konkurs „Lokalne Ekopraktyki”

Konkurs „Lokalne Ekopraktyki” skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych na przestrzeni przynajmniej ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu  „Czyste Powietrze”.

Spotkanie informacyjne Programu „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Baranowo zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Baranowo dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się w dniu 23.06.2023r. o godz. 10:00 w budynku Urzędu Gminy w Baranowie, Rynek 7, sala konferencyjna.

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wsparcie na zieloną energię w gospodarstwie rolnym

W ramach zmian w PROW 2014–2020, które Komisja Europejska zatwierdziła 3 października 2022 r., będzie m.in. realizowany nowy obszar F „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” w ramach operacji „Modernizacja Gospodarstw Rolnych”. Oznacza to, że będzie można uzyskać wsparcie na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwie rolnym.
 • Czyste-powietrze

Prefinansowanie inwestycji w Programie Czyste Powietrze +

„Czyste Powietrze”, to ogólnopolski program, który daje możliwość uzyskania dopłat na wymianę starych pieców oraz docieplenie domów jednorodzinnych. Program skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, a jego celem jest walka ze smogiem.

7 września obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba.

W tym dniu, w sposób szczególny chcemy promować Program Priorytetowy „Czyste Powietrze”. Jakie cele przyświecały Organizacji Narodów Zjednoczonych przy ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza dla błękitnego nieba (ang. International Day of Clean Air for blue skies(1))?

Ogłoszenie o zmianie przepisów Uchwały Antysmogowej dla Mazowsza

Ogłoszenie o zmianie przepisów Uchwały Antysmogowej dla Mazowsza
Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową1 i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.

Uchwała antysmogowa

Kierując się troską o zdrowie mieszkańców Mazowsza i środowisko, Sejmik Województwa Mazowieckiego  w dniu 24 października 2017 r. przyjął uchwałę nr 162/17, tzw. „uchwałę antysmogową”, wprowadzającą na obszarze województwa mazowieckiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Uchwała obowiązuje od 11 listopada 2017 r. Do przestrzegania jej przepisów zobowiązani są wszyscy mieszkańcy Mazowsza.

Spotkanie informacyjne Programu „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Baranowo zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Baranowo dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się w dniu 29.03.2022r. o godz. 10:00 w budynku Urzędu Gminy w Baranowie, Rynek 7, sala konferencyjna.

Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

Zostało tylko 5 miesięcy!

Terminy:

 • deklaracje dotyczące źródeł ciepła, uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania
 • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Na stronie internetowej Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków znajdują się m.in. filmy instruktażowe, wzory wniosków i deklaracji oraz sekcja z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

Zmiana Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Od dnia 25.01.2022 r. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania.

Załączniki niezbędne do wniosku o płatność w ramach programie „Czyste powietrze”

Załączniki niezbędne do wniosku o płatność w ramach programie „Czyste powietrze”

Informacje niezbędne do wypełnienia wniosku o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”

Do wypełnienia wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” potrzebne jest:

Spotkanie informacyjne „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Baranowo zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Baranowo dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się w dniu 21.07.2021 r. o godz. 10:00 w GOKSiR w Baranowie, ul. Długa 13.

Punkt konsultacyjno-informacyjny "Czyste Powietrze"

Wójt Gminy Baranowo uprzejmie informuje, o otwarciu punktu konsultacyjno-informacyjnego w ramach Priorytetowego Programu "Czyste Powietrze", który mieści się w Urzędzie Gminy w Baranowie, pok. 30 i otwarty jest w godzinach pracy urzędu.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie