Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • Dodatek węglowy
  • GPKIPCP
  • Rządowa Tarcza Antyinflacyjna
  • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
  • Gminny Portal Mapowy
  • WG_kwartalnik
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Informacje

Obchody 50 - lecia zawarcia związku małżeńskiego

W dniu 16 września 2022 r. odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w intencji Czcigodnych Jubilatów w Kościele Parafialnym pw. św Bartłomieja w Baranowie, którą odprawił Ks. Mariusz Milewski. Dalsza część uroczystości odbyła się w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu  i Rekreacji w Baranowie.

Szanownymi Jubilatami, którzy zaszczycili swą obecnością byli: Regina i Czesław Białczak, Genowefa Józefa i Franciszek Mirosław Florczak, Czesława i Jan Gacioch, Czesława i Henryk Gajek,  Teresa i Eugeniusz Grzyb, Anna Zofia Kowalczyk i Tadeusz Kowalczyk, Alina i Władysław Koziatek, Marianna i Konstanty Koziatek, Helena i Wiesław Wacław Koziccy, Joanna i Czesław Krakowieccy, Krystyna i Henryk Lesińscy, Barbara Jadwiga i Stanisław Mąka, Jadwiga i Ryszard Obrębscy, Danuta Irena i Stanisław Olender, Marianna i Władysław Orzoł, Urszula i Eugeniusz Orzoł, Zofia i Mieczysław Sadłowscy, Barbara Jadwiga i Wacław Sobieraj, Barbara i Henryk Władysław Stolarczyk, Elżbieta Emilia i Zygmunt Tabaka.

W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:
Starosta Ostrołęcki – Stanisław Kubeł
Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce –  Mariusz Popielarz
Zastępca Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce –  Agnieszka Krupińska
Wójt Gminy Baranowo – Henryk Toryfter
Przewodniczący Rady Gminy – Janusz Obrębski
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Czesława Abramczyk
Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej – Aneta Ścięgaj

Aby przenieść się 50 lat wstecz – Jubilatów powitano Marszem weselnym Mendelsona.
Jubilatów oraz zaproszonych gości powitali Wójt Gminy – Henryk Toryfter.
Złożono Jubilatom życzenia długich lat wspólnego pożycia małżeńskiego w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych. Przeżyte 50 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej,  to dowód wzajemnego zrozumienia  istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład zgody  i miłości małżeńskiej.

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe...To wielki dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat. 
Żywym dowodem byli Jubilaci, którzy świętowali swoje „ Złote Gody”

Z wielkim szacunkiem patrzyliśmy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz był także okazją, aby zatrzymać się pomyśleć i spojrzeć wstecz na to co udało się osiągnąć i przeżyć.

Z pewnością słowa Świętego Jana Pawła II mogą być puentą tych lat: ”Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.

Aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy – Henryk Toryfter , Starosta Ostrołęcki- Stanisław Kubeł i Przewodniczący Rady Gminy – Janusz Obrębski.

Dostojnym Jubilatom wręczono pamiątkowe legitymacje, kwiaty i upominki.

Po części oficjalnej zaproszeni goście wznieśli toast za  Szanownych Jubilatów  lampką szampana  i odśpiewali 100 lat. Wspólny obiad był okazją do wspomnień i rozmów. Uroczystość uświetniał występ zespołu grupy śpiewaczej Klubu Seniora  „Pogodny Zmierzch”  z Baranowa, a do tańca przygrywał zespół „Linda” z Baranowa. Wspólna zabawa Jubilatów i gości przebiegała w miłej i wesołej atmosferze.

Dziękujemy Szanownym Jubilatom za tak liczne uczestnictwo w uroczystości i życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, samych pogodnych dni na dalszej drodze życia oraz przeżywania w pomyślności kolejnych rocznic swojego ślubu. Jak mówił nasz Papież-Święty Jan Paweł II”...Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie...”

Galeria zdjęć>>

Wróć

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie