W dniu 16 października 2019 r. odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Jubileusz obchodziły pary małżeńskie, które przeżyły razem 50- lat.

W gronie Szanownych Jubilatów znaleźli się Państwo: Danuta i Tadeusz Dynarowscy, Janina i Mieczysław Górscy, Jadwiga i Kazimierz Kraska, Regina i Czesław Komor, Czesława i Józef Kowalczyk, Halina i Henryk Kowalczyk, Regina i Stanisław Malon, Jadwiga i Czesław Mamińscy, Wanda i Józef Mieszała, Halina i Tadeusz Olkowscy, Halina i Mieczysław Sadłowscy, Kazimiera i Mieczysław Sasin, Helena i Mieczysław Szcześniak, Celina i Józef Tabaka.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w intencji Czcigodnych Jubilatów w Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Baranowie, którą odprawił Ks. Proboszcz – Szymon Pieńkowski.
Dalsza część uroczystości odbyła się w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie.
W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli:
Ks. Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej – Szymon Pieńkowski
Wójt Gminy Baranowo – Henryk Toryfter
Przewodniczący Rady Gminy – Janusz Obrębski
Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Bogdan Bandorowicz
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Czesława Abramczyk
Aby przenieść się 50 lat wstecz – Jubilatów powitano Marszem weselnym Mendelsona.
Jubilatów oraz zaproszonych gości powitali Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Złożono Jubilatom życzenia długich lat wspólnego pożycia małżeńskiego w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych. Przeżyte 50 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej.
Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe...To wielki dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat.
Żywym dowodem byli Jubilaci którzy świętowali swoje „ Złote Gody”
Z wielkim szacunkiem patrzyliśmy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz był także okazją, aby zatrzymać się pomyśleć i spojrzeć wstecz na to co udało się osiągnąć i przeżyć.
Z pewnością słowa Świętego Jana Pawła II mogą być puentą tych lat: ”Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.
Aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy – Henryk Toryfter i Przewodniczący Rady Gminy – Janusz Obrębski.
Dostojnym Jubilatom wręczono pamiątkowe legitymacje, kwiaty i upominki.
Po części oficjalnej zaproszeni goście wznieśli toast za Szanownych Jubilatów lampką szampana i odśpiewali 100 lat. Wspólny obiad był okazją do wspomnień i rozmów.
Uroczystość uświetniały występu zespołu grupy śpiewaczej Klubu Seniora „Pogodny Zmierzch” z Baranowa, występ Zespołu Kurpiowskiego „Pod Borem” grupy dziecięcej z Zawad, a do tańca przygrywał zespół „Linda” z Baranowa.
Wspólna zabawa Jubilatów i gości przebiegała w miłej i wesołej atmosferze.
Dziękujemy Szanownym Jubilatom za tak liczne uczestnictwo w uroczystości i życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, samych pogodnych dni na dalszej drodze życia oraz przeżywania w pomyślności kolejnych rocznic swojego ślubu. Jak mówił nasz Papież-Święty Jan Paweł II”...Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie...”