Przyjazd Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 roku był bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem w naszej historii. Papież-Polak w ciągu dziewięciu dni odwiedził zaledwie kilka miast, ale poruszył serca milionów i pozwolił rodakom uwierzyć, że wolność jest na wyciągnięcie ręki.

Wystawa pt. „Polski Album Rodzinny – Wielka Pielgrzymka” pokazuje, jak czterdzieści lat temu wyglądały spotkania Papieża z wiernymi w każdej z miejscowości, którą Karol Wojtyła odwiedził. Wystawa składa się z 17 plansz z archiwalnymi zdjęciami PAP, fragmentami homilii Papieża Jana Pawła II wygłoszonych podczas I Pielgrzymki do Ojczyzny oraz tekstu opisującego genezę i przebieg pielgrzymki, który przygotował dr Rafał Łatka. Mecenasem wystawy jest PKN Orlen, współorganizatorem PKP S.A., a partnerem merytorycznym Polska Agencja Prasowa.

Wystawa dostępna jest na stronie https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/05/wystawa_do_pobrania_pl_29.05.pdf

Biuro Programu „Niepodległa”

*Zapraszamy 2 czerwca 2019 r. o godz. 20.30 na koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” - niezapomniane widowisko multimedialne skoncentrowane wokół postaci Jana Pawła II i nawiązujące do 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.

Koncert odbędzie się na pl. Piłsudskiego w Warszawie (wstęp wolny) i będzie transmitowany m.in. na antenie Programu 1 TVP. Plakat zapraszający na koncert i transmisję telewizyjną przesyłamy w załączeniu, zachęcając do jego wykorzystania.

Spot promujący można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=LMtRjKYKono&feature=youtu.be