WFOSiGWNa terenie gminy Baranowo zgodnie z opracowanym programem usuwania wyrobów zawierających azbest na lata 2015-2032 zostało zinwentaryzowanych 494 454,00 m2 płyt azbestowych co stanowi 6 427,9 ton. Całkowity koszt odbioru, transportu i utylizacji płyt azbestowych zinwentaryzowanych na terenie gminy wynosi 14 833 620 złotych.

W dniu 16 października 2019 r. odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Jubileusz obchodziły pary małżeńskie, które przeżyły razem 50- lat.

Miło nam poinformować, ze nasza Gmina kolejny raz znalazła się wysoko w rankingu inwestycyjnym „Wspólnoty” i „Rzeczypospolitej”. Tym razem oceniane było pozyskiwanie przez samorządy środków europejskich na inwestycje drogowe. Podstawą rankingu jest kwota pozyskanych w badanym okresie tj. w latach 2016-2018 dotacji w przeliczeniu na mieszkańca. W tym rankingu nasza gmina zajęła 69 w kraju, najwyższe wśród gmin powiatu ostrołęckiego. Cieszymy się z tego sukcesu. Szkoda, że kończą się już fundusze europejskie i ciężko będzie ten wynik w przyszłości powtórzyć.

Więcej można przeczytać w TO z dnia 8.10.2019 r. 

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub planujesz założyć firmę, wpadnij do ZUS. Zapraszamy w dniach 23 - 27 września br. do naszych placówek na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie”.

Więcej informacji>>

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” - to hasło kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ruszyła dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Na Mazowszu kampanię zainaugurowali Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka.

Czytaj więcej>>

Początek strony