Z okazji Święta Rodziny Wójt Gminy Baranowo, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury Sportu I Rekreacji w Baranowie zaprosili wszystkich mieszkańców Gminy Baranowo na Festyn Rodzinny pn. "UCZYMY SIĘ ŻYĆ BEZ NAŁOGÓW."
Festyn odbył się w dniu 2 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie. Miał on na celu wskazanie dzieciom, młodzieży i całym rodzinom atrakcyjnych, alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego.
Na scenie wystąpiła Agencja Artystyczna SCENA JUNO z Lublina - to widowisko o profilaktyce antyalkoholowej pn."NASZ KOLOROWY TRZEŹWY ŚWIAT.", która prowadziła szereg konkursów i zabaw zespołowych opartych o literaturę dla dzieci i młodzieży mówiące o problemach alkoholizmu, narkomanii i agresji wśród najmłodszych. Program został uatrakcyjniony udziałem bajkowych postaci, szczudlarza, pluszaka oraz zespołu muzycznego, który zachęcał do wspólnej zabawy. Dodatkowymi atrakcjami były stanowiska animacyjne, w których m. in. malowano dzieciom twarze, puszczano wspólnie z dziećmi bańki mydlane. Dla maluchów ogromną atrakcją było łowienie kolorowych rybek. W czasie festynu zorganizowano wiele konkursów profilaktycznych a laureatów nagrodzono nagrodami.
Podczas trwania imprezy chętni mogli skorzystać z porad grupy AA.
Tego dnia na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola z Baranowa, które pokazały swoje umiejętności taneczne jednocześnie umilając wszystkim wspólnie spędzony czas. Atrakcją dnia był również pokaz karate dzieci i młodzieży, który wzbudził swoim występem zainteresowanie oraz zachwyt publiczności.
Dodatkową atrakcję stanowiły stoiska min. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu, gdzie można było skorzystać z porady psychologa; stoisko Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach; stoisko SANEPIDU z Ostrołęki oraz stoiska gastronomiczne min. stoisko Koła Gospodyń ” Kreatywne Gosposie” z Baranowa.
W ciągu trwania ponad 5 -godzinnej imprezy dzieci mogły skorzystać bezpłatnie również ze zjeżdżalni oraz placu zabaw. Była też wata cukrowa dla każdego dziecka oraz grochówka dla wszystkich uczestników festynu.
Dokonano wręczenia nagród wcześniej zorganizowanego konkursu plastycznego o tematyce antyalkoholowej i antynarkotykowego pod hasłem " Chcemy żyć bez nałogów."
Najciekawsze prace były zaprezentowane na wystawie w czasie profilaktycznego festynu rodzinnego i będą służyły jako materiały pomocnicze w akcjach profilaktycznych organizowanych przez GKRPA oraz GOPS.

Podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy włożyli swój jakikolwiek wkład w organizację tejże imprezy oraz osobom, które zechciały z tej imprezy skorzystać.

Galeria zdjęć >>