Laboratoria sztucznej inteligencji (Al.) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) utworzone w szkołach” dla inwestycji C2.2.1 „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji
Gmina Baranowo w ramach umowy podpisanej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministerstwem Cyfryzacji, a Gminą Baranowo otrzymała nieodpłatnie 2 zestawy do wyposażenia szkół w laboratoria sztucznej inteligencji (AI) o łącznej wartości 310 533,18 złotych.
Każdy zestaw składa się z następujących elementów:
• Laptopy (15 dla uczniów + 1 dla nauczyciela),
• Jednostka centralna usług AI, katalogowych i plikowych (desktopowa stacja robocza),
• Urządzenie sieciowe AP z WiFi,
• Mobilna szafka na urządzenia z funkcją ładowania laptopów,
• Zasilanie gwarantowane UPS dla jednostki centralnej,
• Monitor interaktywny o przekątnej ekranu min. 75 cali (min. 188,5 cm) ze stojakiem,
• Kamera HD USB wraz z mikrofonem oraz statywem (2 sztuki),
• Oprogramowanie (1 komplet).
Po jednym zestawie otrzymały Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie i Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kopcia w Zawadach.
Sprzęt pozyskano w ramach programu finansującego przedmiotowe zamówienia ze środków przeznaczonych na realizację wskaźnika C13L „Laboratoria sztucznej inteligencji (Al.) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) utworzone w szkołach” dla inwestycji C2.2.1 „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji” w ramach komponentu C „Transformacja Cyfrowa”
Łączna kwota dofinansowania z UE w ramach ww. inwestycji to 1 949 100 000,00 zł.























