Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • GPKIPCP
  • Dobry Start
  • Gminny Portal Mapowy
  • WG_kwartalnik
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
  • Rachmistrzowie ruszają w teren

Ogłoszenia

  • Święto Folkloru Kurpiowskiego - Jubileusz 90 lecia Zespołu...

W dniu 11 lipca 2021 r odbyło się Święto Folkloru Kurpiowskiego

W dniu 11 lipca 2021 r odbyło się Święto Folkloru Kurpiowskiego, które w tym roku zostało połączone z obchodami jubileuszu 90-lecia Zespołu Kurpiowskiego „Pod Borem” z Zawad. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w intencji zespołu „Pod Borem”, która była odprawiona w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Brodowych Łąkach. Piękne słowo do zgromadzonych wygłosił Proboszcz Parafii Brodowe Łąki Jerzy Ciak. Oprawa Mszy Świętej była również wyjątkowa, ponieważ przygotowali ją członkowie zaproszonych Zespołów.

Po Mszy Świętej barwny korowód przeszedł na plac festynowy. Następnie Wójt Henryk Toryfter dokonał otwarcia imprezy, a wraz z nim Strzelcy Kurpiowscy, oraz prowadzący imprezę Witold Kuczyński na ligawce. Po nich na scenie zagościł Zespół Kurpiowski „Pod Borem” z Zawad ze swoim programem jubileuszowym.

Po ich koncercie nadszedł czas na życzenia i gratulacje. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika gratulacje i nagrodę „Pro Mazovia” wręczył Radny Województwa Mazowieckiego Pan Mirosław Augustyniak. Radny Województwa Mazowieckiego Pan Marcin Grabowski reprezentował na tym festynie Wojewodę Mazowieckiego. Gratulacje Zespołowi składał także Wice Starosta Powiatu Ostrołęckiego Pan Krzysztof Parzychowski, Burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk, Pani Elżbieta Mech z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, oraz Wójt Gminy Baranowo Pan Henryk Toryfter wraz z Przewodniczącymi Rady Gminy.

Życzenia dla zespołu złożyli również nasi goście z Gminy Lipnica Wielka na Orawie, na czele z Wójtem Panem Mateuszem Lichosyt wraz z Przewodniczącymi Rady Gminy. Nie zabrakło gratulacji od Związku Kurpiów, który reprezentowali Prezes Pan Mirosław Grzyb i Wice Prezes Pani Iwona Choroszewska-Zyśk. Życzenia składały także Zespoły zaprzyjaźnione z jubilatami: Zespół Orawianie z Lipnicy Wielkiej na Orawie, Zespół Lubenka z Lubenii, Zespól Sierakowice z Sierakowic, Zespół reprezentujący Związek Ukraińców z Wrocławia, Zespół Podsybka Kurpiowska z Łęgu Przedmiejskiego, Zespół Kurpiowszczyzna z Myszyńca, Zespół „Caraniacy” z Czarni.  

Kolejnym punktem programu były koncerty zaproszonych Zespołów reprezentujących różne regiony Polski: Orawę, Rzeszów, Kaszubów oraz Wrocław. Następnie odbył się program kabaretowy w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego. Potem na scenie zagościły jeszcze Zespoły Kurpiowskie z Myszyńca i Czarni. W czasie, gdy na scenie instalował się kolejny zespół dokonano losowania nagród w loterii promującej szczepienia przeciwko Covid 19. Około godziny 19.00 na scenie zagościł Zespół: Czarek Kuczyński i Brylanty. Wieczór zakończył swoim występem Zespół disco polo „Extazy”.

W imieniu władz samorządowych serdecznie dziękuję Samorządowi Województwa Mazowieckiego i Samorządowi Powiatu Ostrołęckiego za współorganizację i wsparcie finansowe naszej imprezy. Dziękuję Panu Adamowi Struzikowi – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego - za patronowanie temu jubileuszowi. Pięknie dziękuję Zespołowi Kurpiowskiemu „Pod Borem” z Zawad za całokształt pracy na rzecz naszej małej Ojczyzny oraz za zaangażowanie w przygotowania, oraz piękny koncert jubileuszowy.

Podziękowania kieruję też do wszystkich Mieszkańców, organizacji i stowarzyszeń za wspólne obchody Święta Folkloru Kurpiowskiego, które w tym roku zostało połączone z obchodami jubileuszu 90-lecia Zespołu Kurpiowskiego „Pod Borem” z Zawad. Dziękuję za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy. Pragnę bardzo serdecznie podziękować dyrekcji i pracownikom GOKSiR w Baranowie za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie, jakie zostało włożone w uroczyste zorganizowanie tej imprezy.

Dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy Gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się do organizacji imprezy w sobotę i w niedzielę. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.

„Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi. Podzielona radość jest podwójną radością."
 (Anselm Grun)

Wójt Gminy Baranowo
Henryk Toryfter    

Wróć

Banery

Odnośniki

Kontakt

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie