Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
  • Gminny Portal Mapowy
  • WG_kwartalnik

Ogłoszenia

Czy powstanie w Baranowie sklep wielkopowierzchniowy typu Biedronka

Wójt Gminy Baranowo informuje, że w miesiącu styczniu b.r. do Urzędu Gminy w Baranowie wpłynęły dwie oferty dotyczące zamiaru budowy w miejscowości Baranowo sklepu wielkopowierzchniowego pod znaną marką o zasięgu ogólnopolskim taką jak Biedronka, Lidl czy Stokrotka. Jedna oferta dotyczy lokalizacji tego obiektu na gruntach prywatnych, a druga na gruntach gminnych, a  konkretnie na jednej z działek ewidencyjnych (działka nr 767/2) na targowisku gminnym w Baranowie.

W związku z tym, że taki sklep jest tematem dość kontrowersyjnym i nie pozostanie bez wpływu, przynajmniej na początek, dla lokalnego biznesu operującego zwłaszcza w handlu detalicznym artykułami spożywczymi, Samorząd Gminy postanowił zasięgnąć w tej sprawie opinii mieszkańców w formie konsultacji społecznych. Z powodu pandemii wirusa COVID 19 i braku możliwości przeprowadzenia tych konsultacji w formie zebrań wiejskich w sołectwach zamierzamy zrobić to w formie sondy internetowej dostępnej dla każdego mieszkańca na naszej stronie internetowej od 08.04. – 12.04. b.r. Na sesji Rady Gminy w dniu 24 marca została podjęta uchwała umożliwiająca przeprowadzenie niniejszych konsultacji.

Chciałbym poinformować, że opinia mieszkańców w powyższej sprawie będzie brana pod uwagę przy ewentualnej lokalizacji tej inwestycji na gruntach Gminy, bo w przypadku gruntów prywatnych nie będzie to miało żadnego znaczenia. W przypadku wyrażenia zgody na taką lokalizację tej inwestycji przez znaczącą większość mieszkańców naszej gminy biorących udział w niniejszej sondzie i pozytywnej decyzji Rady Gminy w tej sprawie, Samorząd chciałby przy okazji tej inwestycji uporządkować i odpowiednio urządzić targowisko gminne, dlatego też w niniejszej sondzie pojawią się 2 pytania:

  1. Czy jesteś za lokalizacją w miejscowości Baranowo, na nieruchomości gminnej sklepu wielkopowierzchniowego (np. Biedronka).
  2. Czy jesteś za rozbudową obecnego targowiska gminnego w Baranowie poprzez budowę wiat do handlu i urządzenie parkingów oraz alejek dla handlujących.

Informuje, że inwestycja zawarta w drugim pytaniu jest uzasadniona i ma sens organizacyjny i ekonomiczny tylko i wyłącznie w przypadku lokalizacji obok sklepu wielkopowierzchniowego

Ankieta jest anonimowa i bardzo prosta. Odpowiedzi na pytania można udzielić tylko raz. Prosi się zatem o liczny udział w tej sondzie. Skala zainteresowania tym tematem jest ważna dla podjęcia stosownej decyzji przez Samorząd Gminy.

Wójt Gminy   
Henryk Toryfter

  • autor: Henryk Toryfter

Wróć

Banery

Odnośniki

Kontakt

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie