Menu

Banery

Dane kontaktowe

Tel:   +48 29 761 37 76 lub 93
Fax:  +48 29 761 37 93  w. 51

e-mail: ug[a]baranowo.pl

Zapraszamy do Urzędu:
7:30 - 15:30   poniedziałek, wtorek  
8:30 - 16:30   środa
7:30 - 15:30   czwartek, piątek

  • profilaktyka jodowa
  • Dodatek węglowy
  • GPKIPCP
  • Rządowa Tarcza Antyinflacyjna
  • Baner - Utraciłeś dokumenty zastrzeż je w banku
  • Gminny Portal Mapowy
  • WG_kwartalnik
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Informacje

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Baranowo

Obchody gminne tego święta w  naszej Gminie dnia 11 listopada br.  rozpoczęły się  jak co roku uroczystą  mszą św. o godz. 9:00 z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli samorządu gminnego na czele z Wójtem Gminy Henrykiem Toryfter, strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy z pocztami sztandarowymi OSP Baranowo i OSP Brodowe Łąki, nauczycieli i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Baranowie z pocztem sztandarowym oraz mieszkańców gminy.

Uczniowie na początku mszy św. przedstawili program słowno – muzyczny, a następnie  wszyscy obecni po zakończeniu mszy przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych  na cmentarz parafialny. W miejscu pamięci poległych przy Grobie Nieznanego Żołnierza odśpiewano hymn narodowy, odczytano Apel Poległych, złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze.

Po tych uroczystościach na placu gminnym w Baranowie, Rynek 7  dokonano  uroczystego  aktu podniesienia flagi państwowej  na maszt w ramach podsumowania realizacji projektu  „Pod Biało- Czerwoną” . W obecności Wójta Gminy Baranowo w asyście pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych i Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz  przybyłych  na uroczystość gości,  strażaków OSP i  mieszkańców dokonano podniesienia flagi  państwowej na  nowo postawiony maszt, a także  przekazano dla członków  OSP Baranowo i Brodowe Łąki mundury bojowe  ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dzień Niepodległości w  Gminie Baranowo  uświetniła również Gala laureatów  Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, która odbyła się  o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Barnowie. 

Obchodami Święta Niepodległości w naszej Gminie oddano hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny i uczczono ich pamięć. Wszystkie elementy uroczystości gminnych przebiegały w podniosłej i spokojnej  atmosferze. 
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w zakładce  „Galeria” na stronie internetowej Gminy.

  • autor: Irena Kowalczyk

Wróć

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Urzad Gminy w Baranowie

Rynek 7, 06-320 Baranowo
NIP: 761-11-82-755, REGON: 000533618
Numer konta: 85 8917 0001 0030 1240 2000 0010

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Gminy Baranowo na mapie